Про нашу промисловість

Лакофарбова промисловість робить значний внесок в економіку України і є надійним та стабільним сектором вітчизняної хімічної промисловості. 

Більш ніж 60% сировини і матеріалів, які використовуються у виробництві фарб, виробляється в Україні. До них відносяться двоокис титану, алкідні смоли, оліфи, наповнювачі, металева та пластикова тара, картонні упаковки, друкарська (поліграфічна) продукція тощо. Крім цього, велика кількість технологічного обладнання також виробляється в Україні та використовується на вітчизняних лакофарбових підприємствах. На черзі організація виробництва новітньої сировини для виробництва інноваційної продукції.

Лакофарбова промисловість України вкладає значні інвестиції в нові технології для покращення продуктивності праці та мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище. Тільки за останні три роки (2008-2011рр.) в Україні були введені нові потужності більш ніж на 60 тисяч тонн водно-дисперсійних лакофарбових матеріалів (ЛФМ) в рік і ці виробництва мають більш високу продуктивність праці, а їх продукція - водно-дисперсійні лакофарбові матеріали – має мінімальний вплив на навколишнє середовище та безпечна для здоров’я людей.

Вже на кінець 2011 року біля 50% річного об’єму виробництва ЛФМ становить екологічно дружня продукція - водно-дисперсійні матеріали, і ця тенденція буде продовжуватися далі. Асоціація разом з законодавчою та виконавчою владою веде спільну роботу із забезпечення в Україні виробництва ЛФМ з мінімальним впливом на навколишнє середовище та здоров’я людей.

Нижче наведені дані показують внесок галузі в українську економіку. У 2010-2011 рр. українська лакофарбова промисловість:
- виробляла більш ніж 240 тисяч тонн лакофарбової продукції щорічно, що становить біля 5,2 кг на душу населення;
- експортувала з України лакофарбової продукції щорічно біля 15 тисяч тонн;
- біля 95% лакофарбової продукції виробленої в Україні, направляла на забезпечення внутрішнього ринку;
- мала більш ніж 6 000 чоловік, зайнятих у виробництві;
- виробляла продукції на більш ніж 4 млрд. гривень щорічно;
- своєю продукцією забезпечувала біля 74% потреб внутрішнього ринку.

Основними сегментами продукції, яку виробляє лакофарбова промисловість України є:

Архітектурно – декоративні фарби
Пересічні споживачі та професійні підрядники (маляри) використовують ці матеріали для оздоблення і захисту будівель та будівельних конструкцій. Цей сегмент ЛФМ, який в більшості країн світу займає від 42 до 51% об’єму споживання ЛФМ, включає в себе фарби для внутрішніх та зовнішніх робіт, матеріалів для обробки деревини, ґрунтівки, рідкі штукатурки, шпаклівки, лаки та іншу продукцію.

Промислові ЛФМ
Виробники різних галузей промисловості використовують ці матеріали переважно для захисту своєї продукції, а також для її оздоблення. Ці ЛФМ здебільшого мають спеціальні властивості, наприклад, протикорозійні, хімічно стійкі, атмосферостійкі, водостійкі тощо. Матеріали цієї категорії використовуються в машинобудуванні, мостобудуванні, енергетиці, нафтопереробній та газовій промисловості, суднобудівній та хімічній галузі, транспортному машинобудуванні та залізничному транспорті, виробництві побутової техніки тощо.

Авторемонтні ЛФМ
Пересічні власники автомобілів та професійні підрядники (маляри) використовують ці ЛФМ для захисту і оздоблення легкових автомобілів, автобусів та іншого автотранспорту. Матеріали включають в себе протикорозійні грунтівки, змивки старої фарби, шпаклівки, базові фарби, фінішні фарби і лаки.