Новини
23.10.2020 новини
Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем 2020, 25 - 31 жовтня 2020 року

ВООЗ, Програма ООН з охорони навколишнього середовища (УНЕП), уряди, організації громадянського суспільства, партнери у галузі охорони здоров'я, промисловість та інші організовують заходи та заходи під час восьмого Міжнародного тижня запобігання отруєнню.

Цей тиждень дій - це ініціатива Глобального альянсу з ліквідації свинцевої фарби (Альянсу свинцевої фарби), який спільно очолюють ЮНЕП та ВООЗ. Основною метою Альянсу є сприяння глобальному поступовому відмові від свинцевої фарби шляхом встановлення відповідних юридично обов'язкових заходів для припинення виробництва, імпорту, експорту, розподілу, продажу та використання свинцевих фарб у кожній країні. Міжнародний тиждень профілактики отруєння свинцем - це можливість звернути увагу на необхідність дії на свинцеву фарбу та інші джерела впливу свинцю.

Цілі Міжнародного тижня запобігання отруєння свинцем

підвищити обізнаність про наслідки впливу свинцю на здоров’я;
виділити зусилля країн та партнерів щодо запобігання опроміненню світлодіодами, особливо у дітей; і
закликати до подальших дій щодо усунення свинцевої фарби шляхом регуляторних дій на рівні країн.

Заклик до дії

Вплив свинцю від фарби цілком можна запобігти. Фарби для різних цілей можуть бути виготовлені без додавання сполук свинцю. ВООЗ закликає всі країни, які цього ще не зробили, встановити необхідні юридично обов'язкові заходи для припинення використання свинцю в фарбах.

Для довідки:

Більшість підприємств – членів Асоціації, розуміючи важливість цієї проблеми, в першу чергу для здоров’я дітей, вже декілька років не використовують пігменти, які мають у своєму складі високу частку свинцю.
Тому, члени Асоціації, а це біля 70% виробництва фарб в Україні, вважають за необхідне мати в Україні технічний регламент, затверджений Кабінетом Міністрів України, який би стосувався усіх учасників ринку щодо вимоги безпечного вмісту свинцю у фарбах.
Реалізуючи цю необхідність, Асоціація разом із ОБСЄ, ДП«Інститут медицини праці АМН України», Всеукраїнською екологічною громадською організацією (ВЕГО) «МАМА – 86», за підтримки Мінекодовкілля України, розробили проект Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах, який погоджений із спеціалістами США та ООН, і на наш погляд повністю відповідає міжнародним нормам, діючим в країнах Євросоюзу, США та Канаді.
Переважна більшість підприємств нашої Асоціації, станом на 23 жовтня 2020 року ,уже перейшли на виробництво продукції, яка відповідає цьому проекту регламенту.

До Плану пріоритетних дій Кабінету Міністрів України включено затвердження Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах в рамках реалізації проектного компоненту щодо вмісту свинцю у фарбах стратегічного підходу до міжнародного регулювання хімічних речовин Глобального екологічного фонду Програми ООН з навколишнього середовища.

Виконання заплановано у листопаді 2020 року шляхом прийняття постанови Кабінету Міністрів України щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах та перехід на використання лакофарбових матеріалів без вмісту свинцю.