Новини
31.10.2018 новини

ПРЕС-АНОНС

Прес-брифінг на тему:

«Підсумки щорічного Міжнародного тижня з профілактики отруєння свинцем в Україні:

Заборонимо разом використання свинцю у фарбах!»

Організатор: Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86»

Час проведення: 1 листопада 2018 року, з 11:30 до 12:00

Місце проведення: Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), м. Київ, вул. Хрещатик, 2

Спікери:

·         Ірина Руденко, в.о. начальника Управління громадського здоров’я МОЗ України;

·         Денис Павловський, координатор проектів з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86»;

·         Олександр Бричко, виконавчий директор ГС « Асоціація  українських виробників лакофарбової промисловості»

За оцінками та висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), свинець входить до переліку десяти найнебезпечніших хімічних речовин у світі. Його широке застосування призвело до значного забруднення навколишнього середовища та виникнення проблем зі здоров'ям у людей. Даний метал має кумулятивну токсичну дію на мозок і нервову систему, систему крові, шлунково-кишкову та серцево-судинну системи, а також нирки. Діти особливо уразливі до нейротоксичного впливу свинцю, і навіть відносно низькі рівні експозиції можуть викликати у них серйозні, а в деяких випадках незворотні, неврологічні наслідки та розвиток розумової відсталості (зниження рівня IQ).

Ще й до тепер багато свинцю міститься у великій кількості у фарбах, які широко представлені на ринку країни і використовуються в багатьох інших країнах, незважаючи на існування безпечних альтернатив, у котрих він відсутній.

З 2015 року за ініціативи Глобального альянсу з відмови від застосування свинцю у фарбах (GAELP), який спільно координують Програма ООН з навколишнього середовища (ООН – Навколишнє середовище, ЮНЕП) та ВООЗ, проводиться щорічна кампанія – Міжнародний тиждень з профілактики отруєння свинцем, впродовж якої GAELP ініціює кульмінаційні події щодо підвищення рівня обізнаності населення про отруєння свинцем; висвітлення зусиль країн та партнерів відносно запобігання отруєння свинцем в дитячому віці; закликає до подальших заходів щодо відмови від свинцевої фарби.

ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Міжнародної мережі з ліквідації стійких органічних забруднювачів (IPEN) провела дослідження наявності свинцю в органорозчинних фарбах побутового призначення, які було закуплено на ринках Києва, Дніпра та Харкова. В результаті дослідження 53 зразків фарб було виявлено, що більше 30 відсотків мали високі рівні свинцю (більше 90 частин на мільйон), а 8 з них мали небезпечно високі рівні свинцю (вище 10 000 частин на мільйон).

Ключовою умовою для досягнення поступового виведення з виробництва та припинення збуту фарб, що містять свинець, є створення в країнах належної нормативно-правової бази для припинення виробництва, імпорту, експорту, поширення, збуту і використання фарб, які містять свинець.

В Україні за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Технічним комітетом стандартизації (ТК) 168 «Лаки та фарби» і ГС «Асоціація українських виробників лакофарбової промисловості» ( ГС АУВЛП) за спільної участі ВЕГО «МАМА-86» та Інституту медицини праці Національної академії медичних наук України було розроблено проект Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах з використанням рекомендацій ЮНЕП і GAELP (Типовий закон та керівний документ про регулювання фарб, що містять свинець), яким передбачено максимальний вміст свинцю у сухій плівці покриття до 90 частин на мільйон (0,009 %), що виключає навмисне використання будь-якої сировини, яка містить свинець. На сьогодні проект Технічного регламенту чекає на подання та затвердження в Мінекономрозвитку України.

 

Контакти для зв’язку:

Павловський Денис, +38 097 108 52 42, dpavlovskyi@mama-86.org.ua

Акредитація ЗМІ на місці проведення. Вхід за службовими посвідченнями.