Новини
28.02.2019 новини

27 лютого 2019 року, відбулася робоча зустріч Секретаріату ТК 168 (ГС "АУВЛП"), Голови та членів ТК 168 з керівництвом відділу стандартизації ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі Енергоатом).

Зустріч було ініційовано у зв'язку з скасуванням ГОСТів, дію яких припинено НОС з 01 січня 2019 року.

Переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу “ГОСТ”, розроблених до 1992 року, втратили чинність в Україні.

Необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначена Програмою діяльності Кабінету Міністрів України.

Енергоатом висловив своє занепокоєння стосовно відсутності ISO, які були б повністю адаптовані (перекладені на державну мову), й які офіційно можна було б використовувати.

Нагальними питаннями є , методи оцінки металевих виробів на предмет захисту від корозії у т.ч. антикорозійний захист лакофарбовим покриттям.

Зокрема, мова йшла про затребуваність в адаптації Стандарту ISO 12944.

Сторони домовилися про те, що ГС "АУВЛП" підготує методичні рекомендації у якості практичної допомоги спеціалістам з антикорозійного захисту для вибору кращих рішень для захисту металоконструкцій від корозії, у т.ч. шляхом проведення навчального семінару за участю фахівців ТК 168.

Оскільки, стандарт ISO 12944 дуже швидко витіснив усі
регіональні стандарти й, звісно, став відправною крапкою в питаннях антикорозійного захисту, сторони домовилися спільними зусиллями звернутися до НОС з пропозицією щодо прискорення вирішення питання прийняття ISO 12944 методом перекладу.