Головнi новини

Обговорюємо проєкт техрегламенту щодо обмеження свинцю в ЛФМ

Сьогодні 18 січня 2021 року за ініціативою Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України відбулося публічне громадське обговорення (консультації з громадськістю) у форматі відеоконференції Проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах та внесення зміни до переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності».
ГС «АУВЛП»
Свинець є надзвичайно токсичним елементом, що належить до першого класу небезпеки. Свинець як правило потрапляє в організм при вдиханні парів і пилу, що містить цей елемент, проявляє психотропну (збуджуючу), нейротоксичну (дегенеративні зміни в мотонейронах), гематотоксичну (пригнічення синтезу гемоглобіну) дію.
Всесвітня організація охорони здоров’я визнала свинець одним із токсичних елементів, які потребують особливого контролю.
Приємно, що Україна долучилася до партнерства з Глобальним альянсом з ліквідації свинцю у складі ЛФМ.
Головна мета документу - мінімізувати ризики негативного впливу свинцю на здоров’я людей та довкілля. Зокрема, пропонується встановити, що вміст свинцю у нелеткій частині ЛФМ не повинен перевищувати 90 ppm, що відповідає кращій міжнародній практиці!
Більшість підприємств – членів Асоціації, розуміючи важливість цієї проблеми, в першу чергу для здоров’я дітей, вже декілька років не використовують пігменти, які мають у своєму складі високу частку свинцю. У той же час, за нашими даними, в Україну не припиняється ввезення пігментів та фарб із високим вмістом свинцю.
Тому, члени Асоціації, а це 80% виробництва фарб в Україні, вважають за необхідне мати в Україні такий технічний регламент, який би стосувався усіх учасників ринку щодо вимоги безпечного вмісту свинцю у фарбах.
Асоціація разом із ОБСЄ, ДП «Інститут медицини праці АМН України», Всеукраїнською екологічною громадською організацією (ВЕГО) «МАМА – 86» прийняла активну участь у розробці проєкту Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах, який був погоджений із спеціалістами США та ООН, й на наш погляд, повністю відповідає міжнародним нормам, діючим в країнах Євросоюзу, США та Канаді.
Переважна більшість підприємств нашої Асоціації, станом на 01 березня 2020 року, уже перейшли на виробництво продукції, яка відповідає вимогам цьому проєкту регламенту.
Ви також маєте можливість обговорити проєкт Технічного регламенту щодо обмеження вмісту свинцю у лакофарбових матеріалах.https://mepr.gov.ua/news/36424.html

Made on
Tilda