Головнi новини

Представник АУВЛП та ТК-168 на Європейському конгресі у сфері лакофарбових матеріалів і покриттів ETCC2022

Представник АУВЛП та ТК-168 на Європейському конгресі у сфері лакофарбових матеріалів і покриттів ETCC2022


Професор Тарас Караваєв як делегат від Асоціації українських виробників лакофарбової промисловості та ТК-168 «Фарби та лаки» взяв участь у Європейському технічному конгресі у сфері лакофарбових матеріалів і покриттів (Конгрес ETCC2022), який відбувся 11 – 15 липня 2022 у м. Краків (Польща) на базі Ягелонського університету. Організатор Конгресу – Федерація асоціацій технічних спеціалістів лакофарбової промисловості європейських країн (FATIPEC).

Всього у Конгресі ETCC2022 взяли участь більше 350 учасників із 28 країн світу. Найбільш чисельними були делегації з Польщі, Німеччини, Нідерландів, Франції, Італії, Чехії, Австралії, США, Ірану та інших країн. На Конгресі проф. Караваєв Т.А. представляв ГО «Асоціація українських виробників лакофарбової промисловості», ТК-168 та Державний торговельно-економічний університет.

Тематика роботи конгресу була зосереджена на таких головних напрямках:

• Досягнення в галузі фарб і покриттів, клеїв, будівельних матеріалів, друкарських фарб і супутніх товарів;

• Хімічний склад, рецептури та специфікація продукції;

• Асортимент полімерів та іншої сировини;

• Досягнення в обробці та виробництві;

• Вимірювання та випробування, системи якості;

• Вогнезахисні та антикорозійні матеріали;

• Обладнання та виробничі лінії;

• Технологія нанесення;

• Навколишнє середовище, безпека та здоров'я.

Перед учасниками Конгресу виступив з усною доповіддю на тему: «Мінеральні та органічні наповнювачі для водно-дисперсійних фарб». Взяв участь в обговоренні доповідей інших учасників Конгресу, які вирізнялися високим науковим та практичним рівнем. Значна кількість доповідей була представлена молодими науковцями та аспірантами, які виконують роботи на замовлення комерційних компаній та великих транснаціональних корпорацій таких, як Akzo Nobel, PPG, BASF та інших.

Під час проведення конгресу визначено 6 кращих доповідей (3 – в категорії молодих науковців і дослідників (віком до 35 років), 3 – в категорії інших учасників. Переможці, які здобули 1-е місце в обох категоріях отримали дипломи FATIPEC та грошові премії у розмірі 1000 євро. За 2-е і 3-є місця доповідачі отримали цінні подарунки та відповідні дипломи. Також окремою нагородою у розмірі 1000 євро відзначена доповідь за найбільш ґрунтовні дослідження у сфері захисту навколишнього середовища.

Значна увага на конгресі ETCC2022 приділялася безпечності лакофарбових матеріалів і покриттів, питанням Green Deal, розробці біовідновлюваної сировини та матеріалів (biobased materials), маркуванню хімічної продукції, в тому числі зі вмістом діоксиду титану. Всі ці питання будуть надзвичайно актуальними при вступі України до ЄС.

15 липня 2022 як делегат від АУВЛП взяв участь у засіданні ради FATIPEC, яка включає 15 представників з країн, асоціації яких є членами цієї організації. Учасникам ради представив коротку доповідь на тему «Лакофарбова промисловість України в умовах війни». Під час ради відбулися вибори керівних органів FATIPEC терміном на 4 роки. Президентом FATIPEC обрано Michael Hilt (Німеччина), генеральним секретарем – Jozef Koziel (Польща) та 6 членів виконавчої ради.

В рамках заходів ETCC2022 провів зустрічі з учасниками конгресу з метою обміну досвідом та обговорення напрямів і перспектив подальшого співробітництва з університетами й організаціями інших країн, поглиблення міжнародної наукової співпраці, в тому числі для підготовки спільних публікацій у міжнародних наукометричних базах, грантових проєктів та інших можливих напрямів співробітництва.

Нові контакти з представниками закордонних університетів, організацій та компаній, а також отримана інформація щодо сучасних наукових досліджень у сфері технології лакофарбових матеріалів і покриттів направлена всім членам АУВЛП та членам ТК-168 для вивчення та використання у практичній діяльності підприємств лакофарбової промисловості.

Вважаємо за доцільне подальшу участь і членство АУВЛП у діяльності FATIPEC та міжнародних конгресах, що проводяться цією організацією.

Made on
Tilda